Apie

Kaip gimė idėja?

Idėja sukurti šį puslapį kilo tada, kai pradėjau kelią individualios namo statybos link. Jau pirmieji žingsniai kėlė labai daug klausimų, į kuriuos atsakymų teko ieškoti skirtinguose šaltiniuose, daugeliu atvejų apskritai nepavykdavo jų rasti.

Informacijos gausa, įvairių nuomonių piršimas, ypatingai sudėtingas procesas norint gauti Tau aktualią informaciją ir ypač begalės valandų sugaištų informacijos paieškoje, privertė pagalvoti, kaip visa tai būtų galima susistemizuoti ir pateikti patogiu bei suprantamu formatu.

Šaltinių, kuriuose buvo vykdoma paieška, buvo įvairių – pradedant blogger’ių asmeninėm patirtim, baigiant tiesioginiu bendravimu su rangovais ar pardavėjais. Man, asmeniškai, patikimesnė informacija daugeliu atveju būdavo ta, kurią dalindavosi paprasti žmonės, kurie neturi jokio intereso parduoti ar įtikinti pasirinkti vienaip ar kitaip, be kita ko, skaitant daugelį blog’ų netrunki suprasti, jog tie patys žmonės prieš tai atliko išsamią analizę jiems aktualios informacijos. Problema ta, jog nei bloger’iai, nei pardavėjai ar rangovai, beveik, niekada nepateiks informacijos objektyviai, bloger’iai dažnai gali pateikti informaciją apie viena ar kitą sprendimą pagal asmeninius pageidavimus, bet nebūtinai pagal tai, kas tiktų masėms, tuo tarpu pardavėjai, be abėjonės, dažniausiai bandys įtikinti, jog geriausia yra tai, ką jie pardavinėja. Rangovai, greičiausiai, bandys įtikinti rinktis tą produkciją už kurią vėliau gaus procentą nuo pardavimų, arba kitokią naudą.

Koks šio puslapio tikslas?

Šio puslapio tikslas yra netik pateikti informaciją objektyviai, bet ir padėti planuoti statybas efektyviai, bei valdyti visą procesą nuo sklypo įsigijimo iki šauktų ir šakučių sudėjimo į naujai pastatyto namo virtuvės stalčius.

Labai dažnai galima išgirsti tokį pasakymą “kam planuoti tas statybas, juk vistiek visko nenumatysi ir turėsi papildomų išlaidų”. Tai yra didžiausia netiesa, kadangi net visko ir nenumatant, nenumatytų išlaidų kiekį atidžiai planuojant galima sumažinti iki minimumo. Šiame puslapyje tikiuosi surinkti pilną sąrašą visų statybos darbų, kurie turėtų padėti ir kitiems statybas planuoti kuo įmanoma tiksliau ir įvertinti visas su statybomis susijusias išlaidas.
Šiame puslapyje nerasite peršamos informacijos apie vieną ar kitą sprendimą, čia rasite tik objektyvius faktus apie skirtingus sprendimus bei rekomendacijas, išplaukiančias iš pateiktų faktų, bei paaiškinimus.

Pagal profesiją esu programuotojas, todėl tikrai neplanuoju lieti pamatų ar statyti namo dėžutės pats, tačiau nusprendžiau šiek tiek surizikuoti ir namo statybų nevykdyti rangos būdu. Kitaip tariant, planuoju samdyti skirtingus rangovus skirtingiems darbams atlikti, ar net tam tikrus smulkius darbus atlikti pats. Tikslas nėra vien tik sutaupyti pinigų (nepaslaptis, jog samdant atskirus rangovus galima sutaupyti), tačiau procese kuo daugiau išsiaiškinti informacijos apie individualaus namo statybas. Kadangi jau šiai dienai supratau, jog tos informacijos yra labai daug, nusprendžiau ją visą surinkti į vieną vietą ir patogiai bei objektyviai pateikti šio puslapio skaitytojams.