Prieš keletą metų, gan spontaniškai, kilo idėja, jog galbūt laikas įsigyti sklypą, o ateityje kaip dievas duos – gal ir namą pavyks pasistatyti. Keliaujant namo iš Druskininkų nusprendėme užsukti į apylinkes ir pasižiūrėti kas per naujas kvartalas kyla, kaip atrodo apylinkė ir t.t..

Naujasis kvartalas yra netoli Lentvario Regitros (kaip jau tapo įprasta sakyti visiems, kuriems tenka nupasakoti, kur gyvenam), tačiau vis dar Vilniuje. Šalimais įsikūręs kitas kvartalas, gan brandus, o toliau į visas puses laukai.

Iš pradžių buvome nusižiūrėję vieną sklypą, tačiau atvyke į vietą ir pasivaikščioję, nusprendėme, jog norim pačio kampinio, kažkokios nesamoningos, stataus trikampio formos, sklypo. Pabandykit atspėti kuris mūsiškis:

Be to, kad mums labai patiko įdomesnė, negu įprastai, sklypo forma, kitas, turbūt labiausiai sužavėjęs dalykasbuvo tai, jog sklypas nebuvo tuščias kaip, kad dažniausiai būna – jame augo krūva medžių beikrūmų, kurie suteikė sklypui patrauklumo. Kaip vėliau išsiaiškinom didžioji dalis tų medžių – beverčiai baltalksniai, tačiau buvo ir keletas gražių beržų. Žinojom nuo pat pradžių, jog gražius medžius bandysim būtinai išsaugoti, tačiau dar tiksliai nežinojom kiek jų patenka į mūsų sklypą, o kiek lieka už ribos.

Pirminis vaizdas buvo maždaug toks:

Atvirai pasakius tai dabar net nelabai pasakyčiau, kur prasideda ir baigiasi mūsų sklypas – tuomet, man rodos, irgi neką aiškiau buvo.

Šiaip, būtent šio sklypo pasirinkimą lėmė ir jo lokacija – kadangi tuo metu kvartalo sklypai dar tik buvo pradedami pardavinėti, tai nebuvo nei vieno vidinio kelio, pagalvojome, jog jeigu kažkas vystytojui “nepaeitų” , tai bent nuo asfaltuoto kelio nereiks toli važiuoti iki savo sklypo (apie 70 metrų). Bijojome, jog išsirinkus sklypą masyvo apačioje, netoli miško ir kol dar nėra net užuominių apie kelią – teks važinėti per laukus, tai visi tolimesni sklypai kaip ir atkrito.

Ironiška tai, jog vėliau vystytojas kelią įrengė iki visų sklypų, o būtent mūsų ir dar vienų kaimynųkelio atkarpa taip ir neliko įrengta, teko patiems pasirūpinti tuo.

Na išsirinkom, apsisprendėm pirkti, susitvarkėm visus dokumentus, pasirašėm sutartis, paspaudėm rankas ir patapom sklypo savininkais. Toliau planas buvo niekur neskubant pradėti galvoti apie projektą, pradėti domėtis statybom ir per kokius penketą metų galbūt pradėti statytis sau namą.

Tiesą pasakius nelabai jau ir pamenu kas buvo pagrindinis katalizatorius, tačiau tas penkmečio planas labai greit pasikeitė ir nusprendėm, kad norim pradėti visus darbus tuoj pat. Pradėjom ieškoti patinkančių namo projektų, domėtis rangovais, domėtis įvairiomis smulkmenomis apie statybas ir t.t.. Abra kadabra ir 2020 metais jau gyvenom savo naujuose namuose:

Istorijos pabaiga.

Ne ne, palaukit dar, yra ką papasakoti…

Nuo pat statybų pradžios skaičiau įvairius blog’us ir stebėjau kaip kitiem sekasi statyti savo namus, kai sukaupiau šiek tiek asmeninės patirties galvojau, jog reiktų pasidalinti su kitais – papasakoti klaidas, kaip išvengti vieno ar kito dalyko, kodėl pasirinktas vienas ar kitas sprendimas ir t.t.. tačiau taip jau viskas susiklostė, jog laiko buvo vis mažiau ir mažiau, darbų daugiau ir daugiau kol galiausiai taip ir nusistūmė visos idėjos tolyn.

 

Tačiau kaip sakoma – geriau vėliau negu niekada – pagaliau planuoju reguliariai pildyti blog’ą dalindamasis visomis su namo statybomis susijusiomis istorijomis. Šiame blog’e galbūt nerasite įdėjų ar instrukcijų, kaip viską pasidaryti savomis rankomis, tačiau pasistengsiu pasidalinti ir taip gana sudėtinga proceso dalimi, kuomet reikia atidžiai planuoti, skaičiuoti, samdyti, nervuotis, o galbūt galiausiai ir pačiam kažką smulkaus pasidaryti.

 

Tai pat, kaip jau galėjote suprasti, šio blog’o formatas šiek tiek skirsis nuo daugelio kitų blog’ų, kadangi namas jau stovi pilnai pabaigtas ir įrengtas – pabaiga aiški, tačiau tikiuosi, jog procesas iki šios dienos bus neką įdomesnis.

 

Laukite tęsinio…

Radote klaidingos informacijos?
Siekdami užtikrinti, jog pateikta informacija yra tiksli ir objektyvi prašome pranešti mums radus neatitikimų, kad galėtumėme juos ištaisyti. Parašykite mums į info@buildtodo.com
Comments ( 114 )

The comments are now closed.