Su trumpa įžanga jau susipažinote, šiek tiek detalių apie sklypą jau žinote, norėjau pasidalinti trupučiu daugiau informacijos.

Taigi sklypas kaip ir minėjau yra beveik stataus lygiakraščio trikampio formos:

Bendras plotas 13.45 aro, tačiau daugeliui atrodo didesnis, būtent dėl formos, gyvai gerokai sunkiau suprasti erdves. Sklypą įsigijome ypatingai pigiai, kadangi buvome vieni pirmųjų perkančių sklypą šiame kvartale, nebuvo nei kelių nei jokių kitų kvartalo užuomazgų. Sklypo kaina gavosi 18800 Eur.

 

Dar prieš oficialiai perkant sklypą reikėjo išsiaiškinti s ar tikrai yra visi dokumentai, ar bus galima statytis namą (ar sklypo paskirtis namų valda), ar nėra servitutų kertančių sklypą ir t.t.. Gavus atsakymus į visus rūpimus klausimus davėm žalią šviesą sutarčių pasirašymui.

 

Pirmiausia įsigijus sklypą, labai norėjome išsiaiškinti tikslias jo ribas, kadangi visas sklypas buvo apaugęs medžiaisi ir krūmais nusprendėme kiek įmanoma labiau jį apgenėti. Darbus atlikome žiemos metu. Buvome tokie užsivedę, jog pjovėm visus laibesnius, pakrypusius ar kitaip “blogą” įvertinimą turinčius medžius bei krūmus. Pirma mūsų klaida buvo tai, jog nesusigalvojom jokios ilgalaikės strategijos. Pjovėm viską iš eilės, medžiai ir krūmai krito vieni ant kitų, krūvos darėsi vis didesnės ir didesnės, kol galiausiai prie kai kurių medžių ir krūmų nebebuvo įmanoma apskritai prieiti. Kažkuriuo metu supratom, kad “sukūrėm” milžinišką mikado žaidimą (gaila bet realios situacijos neužfiksavom). Vaizdas buvo panašus į foto žemiau tik gal 100 kartų blogiau, nes šakos pynėsi tarpusavyje.

Po kiek laiko situaciją aptvarkėm – sukrovėm šakų krūvas, storesnes medžių dalis atskirai sudėjom ir t.t.. pagaliau pasimatė realesnės sklypo ribos, supratom pagaliau, kurioj vietoj ištiesų stovi mūsų beržai, kiek jų patenką į mūsų sklypą, kiek lieka už ribos.

Viskas kurį laiką stovėjo vietoj, kol atėjo vasara ir viskas pradėjo žaliuoti:

Iš nupjautų kelmų pradėjo atželdinėti nauji krūmai, pradėjo augti aukštos žolės, sklypas vėl po truputį darėsi sunkiai įžengiamas todėl reikėjo galvoti ką daryti toliau. Išsikvietėm račioką, kad išstumdytų kelmus, sukrautų visas šakas į vieną vietą ir apskritai išvalytų visą sklypą. Kad gražiai aptvarkytų ir viską išstumdytų užtruko berods 2 nepilnas dienas, tai kaina gavosi apie 500 eur.

Vaizdas pagerėjo 1000 kartų, atsirado labai daug erdvės, jau buvo galima lengviau įsivaizduoti kas čia galėtų būti toliau.

Mūsų kaimynai tai pat apsitvarkė savo sklypą, nustumdė žemes ir padarė savotišką užtvanką ko pasekoje po gero lietaus turėjome bendrą prūdą:

Šiaip po lietaus situacija buvo šlykti, nes visur vien tik molis, tai nei su mašina įvažiuoti nei pėsčiomis ateiti. Vienintelis kas džiaugdavosi tuo molynu ir vandeniu – tai mūsų šuo:

Nustumdžius sklypą darbai dar nebuvo visai baigti, nes reikėjo galvoti ką daryti su visomis šiūkšlėmis, kurios liko. Tai buvo šakos, augalinis persimaišęs su kelmais ir t.t.. Jų kiekis buvo tikrai didelis, o tokių šiūkšlių niekas priimti nenori, nes visas, net tokias “gamtines” šiukšles reikia rūšiuoti: kelmai prie kelmų, šakos atskirai, tik šakos, gruntas tik gruntas ir t.t. Kadangi pas mus viskas buvo sumaišyta kartu, tad išvežimas vienos mašinos, tokių šiukšlių, gautųsi labai brangiai, todėl situacija šiek tiek neramino. Grubiai paskaičiavom, jog vien tik nustumto grunto su visais kelmais ir moliu gaunasi 10-20 sunkvežimių. Laimei kaip tik tuo metu kvartale pradėjo įrenginėti kelią ir su rangovais pavyko sutarti labai mažą kainą už viso nereikalingo grunto išvežimą, sumokėjom berods tik 300 eur, kas kitu atveju galėjo kainuoti gal ir kelis tūkstančius. Tiesą pasakius nemanau, jog jie tą gruntą kažkur toli turėjo vežti, tad, šis sandoris buvo naudingas abiems pusėms.

Be viso grunto dar buvo likę kelios didelės šakų krūvos. Tiesą pasakius tas šakų krūvas, labai naivus būdamas, bandžiau vasaros metu sudeginti, tačiau tai užėmė begalę laiko, greičiausiai buvo pavojinga, o galiausiai dar ir kaimynai atėjo pasiskųsti, kad jiems smirda dūmai, tai supratus, kad čia nėra pats geriausias sprendimas, teko viska užgesinti ir palikti krūvų problemą išspręsti kažkaip kitaip. Tas “kitaip” sprendimas buvo užsakyti sunkvežimį, kuris jas susikraus ir išveš utilizuoti, o vat šitas “malonumas” gavosi gan brangiai – 270 eur – 3 pilnos mašinos.

 

Tai viską apibendrinant, nuo sklypo pirkimo iki padarymo, kad jame būtų galima kažką su statybom susijusio planuoti mums kainavo apie ~20000 eur.

Radote klaidingos informacijos?
Siekdami užtikrinti, jog pateikta informacija yra tiksli ir objektyvi prašome pranešti mums radus neatitikimų, kad galėtumėme juos ištaisyti. Parašykite mums į info@buildtodo.com
Comments ( 114 )

The comments are now closed.